Najnowsze wpisy

POJAZDY EWAKUACYJNE

Najlepsze środki szybkiej i skutecznej ewakuacji. Aby dotrzeć do bezpiecznego schronienia już teraz należy się przygotowywać do działań ewakuacyjnych . Niezmiernie ważnym warunkiem skuteczności naszej ucieczki z zagrożenia jest dysponowanie odpowiednim środkiem transportu.

czytaj więcej »

ROZPALANIE OGNIA

Bez tej umiejętności będzie trudno przeżyć. Rozpalanie ognia znajduje się na szczycie wszystkich umiejętności związanych z Survivalem. Ogień jest zarówno źródłem ciepła do ogrzania się, źródłem ciepła do przygotowywania napojów i posiłków oraz źródłem światła.

czytaj więcej »

SURVIVALOWA APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY

Złamania, siniaki, nadwyrężenia mięśni i zwichnięcia, to tylko wybrane z najczęstszych urazów, z powodu których ludzie trafiają na izby przyjęć. A liczba wizyt wcale nie jest mała. Istnieje wiele wariantów gotowych, podręcznych apteczek, jednak bardzo rzadko zawierają on objaśnienia, jak używać przedmioty, które w nich się znajdują. Ten element wyposażenia survivalowego należy do najważniejszych.

czytaj więcej »

JAKIE CECHY POWINNA MIEĆ ODZIEZ SURVIVALOWA

Odpowiednia odzież jest niezbędna do tego, aby można było możliwie normalnie funkcjonować nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych i pogodowych.
Dobrze dobrana odzież powinna chronić przed ekstremalnymi temperaturami, niezależnie od tego, czy jest gorąco, czy zimno. Powinna sprawiać, że mimo trudów będziemy czuć się komfortowo.

czytaj więcej »

GENERATORY PRĄDU

Dobry sposób na pozyskanie energii w trakcie awarii centralnej sieci. Nasze życie jest niemal całkowicie zależne od energii elektrycznej. Dlatego posiadanie alternatywnych źródeł jej pozyskiwania jest tak ważne.

czytaj więcej »

JAK ZABEZPIECZYĆ DOSTĘP DO WODY I ŻYWNOŚCI

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, jeżeli chcemy przetrwać. Jakikolwiek dłużej trwający kryzys związany jest przynajmniej z utrudnieniami w zakupie żywności i wody. Może nawet zdarzyć się, że nie będzie żadnych możliwości, aby je nabyć. Dlatego właśnie już teraz powinniśmy tworzyć ich zapasy.

czytaj więcej »

COPYRIGHT 2021