Najnowsze wpisy
PLECAK EWAKUACYJNY.
Gotowość do ewakuacji w ciągu sekund. Plecak ewakuacyjny, to rodzaj torby, której zawartość powinna zapewnić człowiekowi przeżycie przez około 3 doby. Jest on wcześniej przygotowany, czyli odpowiednio zapakowany i przechowywany w bezpiecznym ale łatwo dostępnym miejscu.
LATARKI CZOŁÓWKI.
Latarki, popularnie nazywane czołówkami są przeznaczone do umieszczenia na powierzchni czoła lub ewentualnie na kaskach mocowanych przy pomocy paska. Aby oświetlić teren nie musimy takich latarek trzymać w rękach, co czyni je niezwykle przydatnymi.
GRUPY PRZETRWANIA.
Więź łącząca członków grupy mających ten sam cel i wzajemne zrozumienie istotnie zwiększa szansę przeżycia w czasie kryzysu. Ta więź sprawia, że jej członkowie dogłębnie akceptujący zasadę wspólnoty celów i wzajemnego zrozumienia dzięki wspólnej organizacji i pracy mogą zapewnić sobie znacznie więcej korzyści niż tak zwany „samotny wilk”.
ZASADY PRZETRWANIA W WARUNKACH MIEJSKICH.
Jak się chronić w warunkach wysoko zurbanizowanych. Głównymi wyzwaniami dla przetrwania w mieście będzie ograniczoność przestrzeni oraz duża ilość ludzi. Istotnie wzrasta ryzyko utraty przynajmniej części zapasów oraz niebezpieczeństwo pochodzące od innych ludzi będących w podobnej sytuacji jak my. Gdy nadejdzie katastrofa wiele osób zwróci się przeciwko nam w akcie desperacji. Ale na taki stan rzeczy powinniśmy być gotowi.
WYPOSAŻENIE NA KEMPING.
Przebywanie na kempingu jako doskonały trening przed poważniejszymi zadaniami survivalowymi. Abyśmy takie biwakowania wspominali miło i efektywnie na nich wypoczęli musimy się odpowiednio przygotować. Nie jest to takie beztroskie i łatwe jak sobie wyobrażamy czasami słuchając czyichś opowieści lub oglądając filmy. Bywa że popełnione przez nas błędy w przygotowaniach mogą nieść za sobą niebezpieczeństwo.
POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA DOMU.
Co robić, gdy istnieje podwyższone ryzyko, że nasze domy mogą być w niebezpieczeństwie? Świat się zmienia. Coraz częściej obserwujemy luzowanie więzów społecznych oraz obecność w naszych okolicach osób obcych. Nikogo nie oskarżając z osobna, ale ten stan rzeczy podwyższa ryzyko, że nasze domy mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego poważnie musimy rozważyć podjęcie dodatkowych działań które mogą poprawić bezpieczeństwo naszych miejsc zamieszkania.
JAK UCZYNIĆ SCHRONIENIE BEZPIECZNYM.
Działania, dzięki którym możemy przetrwać długi czas żyjąc w miarę normalnie. W przypadku poważnej katastrofy miliony ludzi będzie zmuszonych opuścić swoje domy i znaleźć inne bezpieczne miejsce do życia. Należy sobie jednoznacznie zdać sprawę z tego, że jeżeli nie przygotujemy wcześniej swojego bezpiecznego miejsca na czas nadzwyczajny, to zostaniemy uchodźcami. Uchodźcami wędrującymi z masami ludzi walczącymi o wszelkie zasoby, jakie będziemy w desperacji poszukiwać.
COPYRIGHT 2021